Dzień Otwarty Szkoły 2016r.

Podobnie jak w minionych latach nasza szkoła  zaprosiła gimnazjalistów, którzy już wkrótce staną przed wyborem dalszej drogi kształcenia. W dniu 22 kwietnia 2016 r. został zorganizowany Dzień Otwarty,  podczas którego gimnazjaliści mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć szkołę od „wewnątrz", poznać nauczycieli, pracownie i ich wyposażenie, porozmawiać o kierunkach kształcenia i warunkach nauki. Przybyłych  uczniów wraz z opiekunami przywitała Dyrektor szkoły, która wraz z gronem pedagogicznym zapraszała wszystkich do wzięcia udziału w przygotowanych specjalnie na tę okazję zajęciach i prezentacjach. Na gości  czekało naprawdę wiele atrakcji i niespodzianek. 

Spotkanie rozpoczęła  prezentacja dotycząca oferty edukacyjnej naszej szkoły, następnie młodzież gimnazjalna z Kamieńska i Gomunic wzięła udział w różnorodnych zajęciach.

Uczniom zaproponowano mini quiz z nagrodami tzw.„Angielski Chińczyk” , rozegrano Turniej piłki siatkowej, młodzież uczestniczyła w wykładzie studentek Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie z zakresu motywacji, rywalizowała w Turnieju strzelectwa sportowego oraz brała udział w pokazie ratownictwa medycznego. Wielką atrakcją była prezentacja formacji mundurowej  oraz spotkanie z Policją, a także warsztaty zajęciowe czyli poznanie  pracowni maszyn, aparatów i urządzeń elektrycznych. Pan Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska, wręczył  nagrody i upominki zwycięzcom i uczestnikom konkursów zorganizowanych przez naszą szkołę.

W ciągu całego Dnia można było zwiedzać szkołę oraz oglądać wystawę prac konkursowych.

Ponadto od godziny 900 do godz. 1200na boisku szkolnym odbywały  się zajęcia terenowe takie jak: nauka jazdy quadem, gry terenowe z paintballem, techniki survivalowe zorganizowane przez przedstawicieli „Jura Park Biskupice”.

Na zaproszonych gości czekała szkolna kawiarenka oraz grill.

Dyrekcja, grono pedagogiczne  oraz cała społeczność szkolna pragnie podziękować wszystkim gościom za  uczestnictwo.

Opublikowano: 28 kwietnia 2016 07:02

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1575

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Kamieńsku

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony