Taniec z przysłowiami w ZSP w Kamieńsku.

„Języki obce naszą przyszłością w Europie” – pod takim hasłem odbył się 30 marca 2016 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Kamieńsku Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego.

W konkursie uczestniczyło 24 zawodników z trzech szkół: Publicznego Gimnazjum w Kamieńsku, Publicznego Gimnazjum w Gomunicach oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieńsku.

Konkurs składał się z trzech części. W rundzie pierwszej młodzież podzielona na trzyosobowe drużyny sprawdziła swoją wiedzę z geografii, polityki, historii i literatury państw niemieckojęzycznych, odpowiadając w języku polskim na pytania wybrane losowo przez swojego lidera. W rundzie drugiej młodzież wykazała się znajomością języka niemieckiego, wybierając właściwe odpowiedzi do zadań wyświetlanych w formie prezentacji multimedialnej. Tytuł artykułu nawiązuje do rundy trzeciej, w której zawodnicy zmierzyli się ze znajomością przysłów niemieckich. Zadaniem lidera drużyny było zrozumienie przysłowia i za pomocą gestów, bez używania słów, przedstawienie go swojej drużynie. Odgadnięcie przysłowia i podanie go w języku niemieckim gwarantowało grupie zdobycie punktu.

Podczas konkursu prezentowany był pokaz slajdów, przedstawiających ciekawe miejsca w Niemczech i Austrii. Na zakończenie spotkania młodzież obejrzała prezentację multimedialną i relację filmową z warsztatów Deutsch Wagen Tour w naszej szkole. Wizyta gimnazjalistów zakończyła się pamiątkowym zdjęciem i poczęstunkiem.

W wyniku zaciętej rywalizacji i w atmosferze dobrej zabawy laureatami zostali:

I miejsce – drużyna nr 2 z Publicznego Gimnazjum w Kamieńsku w składzie: Mateusz Olejnik, Klaudia Trzepańska, Justyna Pietrzak;

II miejsce – drużyna nr 9 z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieńsku w składzie: Monika Kawczyńska, Karolina Jarzębska, Iga Nowicka;

III miejsce – drużyna nr 5 z Publicznego Gimnazjum w Kamieńsku w składzie: Urszula Wodo, Julia Rożniatowska, Jakub Ościk.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyła laureatom pani Dyrektor Teresa Stanisz. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki książkowe.

Imprezę przygotowały organizatorki: pani Iwona Gloc i pani Elżbieta Antoszczyk.

Opublikowano: 02 kwietnia 2016 16:18

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1480

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Kamieńsku

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony