Spotkanie z posłem

Dnia 15 kwietnia 2015 r. w ZSP im. T. Kościuszki w Kamieńsku odbyło sie spotkanie uczniów klas II LO, I i III Technikum z posłem na Sejm RP Robertem Telusem posełem na Sejm VI i VII kadencji.

Pan poseł ukończył studia na Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Wodnej Politechniki Krakowskiej. Prowadzi gospodarstwo rolne. W 2002 i 2006 był wybierany do rady powiatu opoczyńskiego. Pełnił m.in. funkcję prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Opocznie  oraz dyrektora Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska. Sprawuje funkcję prezesa oddziału Akcji Katolickiej.

 

Wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości, w którym objął funkcję członka prezydium okręgu oraz przewodniczącego władz powiatowych. W wyborach parlamentarnych w  2007 został wybrany na posła na Sejm VI kadencjiz listy PiS w okręgu piotrkowskim, uzyskując 8748 głosów. Zasiada w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji do Spraw Kontroli Państwowej.

W 2011 kandydował w wyborach parlamentarnych z 4. miejsca na liście komitetu wyborczegoPrawa i Sprawiedliwości w okręgu wyborczym nr 10 w Piotrkowie Trybunalskimi uzyskał mandat poselski. Oddano na niego 11 305 głosów (4,33% głosów oddanych w okręgu). Bez powodzenia startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014.

Z udziałem posła odbyła się prelekcja na temat funkcjonowania polskiego parlamentu, działań posła w regionie oraz zachęcania młodych do udziału w przyszłych wyborach. Uczniowie zadawali pytania związane z działalnością polskiego parlamentarzysty. W ramach podziękowania uczniowie otrzymali długopisy i zaproszenie do Biura Poselskiego.

Opublikowano: 03 maja 2015 17:40

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1318

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Tadeusza Kościuszki w Kamieńsku

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony