Aktualności

11 marca 2015 13:20 | Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu 2015

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. W Polsce pierwszą edycję DBI Polskie Centrum Programu Safer Internet (NASK i FDN) zorganizowało w roku 2005. Jego podstawowym celem jest inicjowanie oraz propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.Wydarzenie organizowane pod hasłem „Razem tworzymy lepszy internet” ma zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego oraz przyjaznego internetu. W Polsce organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Tegoroczne obchody DBI w Polsce objęte zostały honorowymi patronatami przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Partnerzy: Microsoft, Facebook, Domeny.pl, Nowe Media, UPC Polska, IT Szkoła, „Sygnał. Miesięcznik Wychowawcy”, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Nauka i Wiedza, Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy "Polis", Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka, portal „W Sieci Dzieci”.

Obchody DBI 2015r. w naszej szkole odbyły sie 16 lutego 2015r. W tym dniu :

  • Przeprowadzono zajęcia edukacyjne dla uczniów o tematyce dotyczącej bezpiecznego korzystania z Internetu w ramach lekcji informatyki.
  • Przeprowadzono konkurs o bezpieczeństwie w sieci Internet.
  • Stworzono gazetkę ścienną z  zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu oraz informacje o niebezpieczeństwach, jakie może przynieść nieumiejętne i nierozważne korzystanie z sieci, jak również adresy stron internetowych, informujących o bezpiecznym korzystaniu z Internetu.
  • Wśród uczniów klas pierwszych przeprowadzono konkurs na prezentacje multimedialną.

Szczegółowe informacje dotyczące Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce można znaleźć na stronie internetowej: www.dbi.pl.

Przeczytano: 950 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: